Költöztetés Budapesten – Hogyan készüljön fel a nagyvárosi költözésre?

Az előző cikkünkben érintőlegesen írtunk arról, hogy mind a vidéki, mind a budapesti költözésnek megvannak a maga előnyei és hátrányai.

Az egyik leginkább szembetűnő különbség az, hogy míg vidéken kevesebb költöztető közül választhatunk, Budapesten több cég is versenyez a kegyeinkért. 

Azonban érdemes olyan szempontból is érdemes megvizsgálni a dolgot, hogy rengetegen élnek itt (mintegy  1 millió 752 ezer 300 ember!), nem számítva az agglomerációt – így már érthető, miért van rengeteg szolgáltató.

Persze költöztető és költöztető között is rengeteg különbség van. Hogy mi alapján döntünk, az pedig leginkább rajtunk, és az egyéni igényeinken múlik.

Megmutatjuk, mi alapján válassz budapesti költöztetőt!

Mi alapján válassz Budapesten költöztetőt?

Manapság nem könnyű jó, megbízható költöztetőt találni. Sajnos sok az olyan kókler, aki kicsit sem ügyel arra, hogy hány dobozra írtunk “Törékeny!” feliratot – mindezek mellett pedig semmilyen biztosítást nem kötnek a termékekre.

Van-e biztosítás az árura?

Budapesten sok a jobbkezes útszakasz, a fekvőrendőr, rengeteget kell fékezni és sávot váltani, így már egy, néhány kerülettel arrébb történő költözés is kockázatos lehet. 

Mielőtt Budapesten költöztetőt választanánk, mindenképp kérdezzünk rá, hogy van-e írásos szerződés, amiben biztosítják az értéktárgyainkat – kiemelve a törékeny értékeinket (például tükör, televízió, porcelán készlet satöbbi).

Ha nincs, akkor jobb, ha másik szolgáltatót keresünk, ez ugyanis a kölcsönös bizalom egyik alapja.

Segítenek-e ki-, és bepakolni?

Budapesten belül sok esetben előfordul, hogy szűk lépcsős, polgári lakás második emeletére kell cipekedni vagy épp lift nélküli, kisebb panelházakba. Főleg nagyobb szekrények, hűtők esetén jó tudni, hogy segítenek-e nekünk a szakemberek a le-, és felpakolásban.

Sokszor számunkra egyértelmű, hogy a költöztetők segítenek, pedig vannak olyan cégek, ahol az apróbetűs részben bizony szerepel az “ajtótól-ajtóig” kitétel. Ezt minden esetben érdemes tisztázni, mielőtt egy-egy cég vagy vállalkozás mellett letennénk a voksunkat.

Fix-, vagy órabéres-e a díjazás? Van-e bármiféle egyéb költség?

Vannak olyan költöztető cégek Budapesten, akik fix díjazással dolgoznak és olyanok is, akik óradíjban dolgoznak. Lehet, hogy elsőre a fix díj jobban hangzik, hiszen van egy előre jól kalkulálható költség, azonban mielőtt véglegesen döntetnénk egy-egy szolgáltató mellett, érdemes felmérni azt, hogy mennyi holmink van.

Lehetséges ugyanis, hogy egy profi brigád akár 2-3 óra alatt elköltöztet minket A-ból B-be, és olcsóbban jövünk ki, mintha fix díjas költöztetőkkel dolgoznánk.

Ugyanakkor érdemes letisztázni, hogy van-e külön munkadíj és benzinköltség (hiszen ilyenre is láttunk már példát). Ami még kérdéses lehet, hogy az óradíj megkezdett órától, vagy fél órától számít-e, illetve van-e méltányosság akkor, ha netán a dugóban kell ülni 1-2 órát. (Budapesten ez azért gyakran előfordul.)

Miután mindezeket letisztáztuk, érdemes egy kicsit matekozni, hogy nekünk melyik éri (érheti) meg a legjobban anyagilag, és melyik szolgáltató milyen garanciát ad. Ne feltétlenül az olcsóság alapján döntsünk, hiszen lehet, hogy elköltöztetnek minket 8 ezer forintos fix díjért, azonban nincs semmilyen biztosítás az értékeinkre.

Érdemes tehát a kapott szolgáltatások és az ár arányában (tehát ár-érték arányban) meghozni a helyes döntést.

Költöztető keresése

Hol lehet megbízható költöztetőt találni Budapesten?

Az internet hőskorában manapság nem nehéz költöztetőt találni, hiszen a “Budapest költöztető” kulcsszóra már több tucat találat közül választhatunk. A kérdés inkább az, hogyan lehet megbízható költöztetőt találni?

Még mindig a szóbeli ajánlás nyomja a legtöbbet a latba

Mindenekelőtt kérdezzük meg ismerőseinket, rokonainkat és barátainkat. Ha köztük nem is találunk olyat, aki mostanában költözött, biztosan van olyan közvetett ismerős, aki igen. Nyugodtan kérjük meg, hogy adjanak kontaktot és mondjanak véleményt az adott szolgáltatóról (akkor is, ha pozitív, és akkor is, ha negatív).

Egy-két jó véleménynél nem is kell jobb ajánlás.

Figyeljük a fórumok és Facebook-csoportok visszajelzéseit!

Ha nincs Pesten ismerősünk, akitől segítséget tudnánk kérni, akkor folyamodhatunk a közösségekhez vagy a közösségi médiához is segítségért.

A gyakorikérdésekre is írhatunk, hogy “megbízható budapesti költöztetőt keresünk”, de a tematikus Facebook-csoportokban is nézelődhetünk.

Szinte mindig akad valaki, aki tud számunkra ajánlani egy jó céget, így nem szabad csüggedni.

Kérjünk referenciát

Amennyiben találtunk egy szimpatikus költöztetőt, ne legyünk restek, kérjünk tőlük referenciát. 

Megjegyzés: mi is szívesen küldünk egy részletes listát, ám a referenciáinkat megtalálhatod a weboldalunkon is. (Talán kis büszkeséggel mondhatjuk, hogy sok hazai híresség is bátran ajánlana minket. :))

Általános jó tanácsok a költözés előtt

Végül, de nem utolsósorban pedig érdemes alaposan felkészülni a költözésre.

  • Szortírozzuk a ruhákat, elektronikai eszközeinket és egyéb holminkat. Ami nem kell, adjuk oda az ismerősöknek vagy vigyük el egy közeli adományboltba.
  • A törékeny tárgyakat mindig fényképezzük le, mielőtt dobozoljuk.
  • A törékeny holmik dobozát mindig alaposan béleljük ki újságpapírral, és buborékos fóliával. Írjuk rá nagy betűkkel, jól látható helyre is, hogy törékeny.
  • Mielőtt költöznénk, jól tisztítsuk meg a terepet, hogy a költöztető cég emberei akadálytalanul mozoghassanak.

Tipp: ha szeretnél további hasznos tippeket olvasni a költözésről, kattints a linkre!

Amennyiben pedig szeretnél egy profi költöztető céggel együtt dolgozni, kérjük vedd fel velünk a kapcsolatot, hiszen vidéken és Budapesten egyaránt vállalunk költöztetést!

Scroll to Top