Így tudod a leggyorsabban összepakolni a konyhát a költözéshez

Amikor költözésre kerül a sor, az ember úgy fél konyhától, mint a tűztől. Ez persze nem olyan nagy meglepetés, hiszen egy csomó mindent kell becsomagolni, sok a szabálytalan alakú és/vagy törékeny tárgy, ráadásul rengeteg apróság van, amire oda kell figyelni.

Amennyiben tehát nem szervezed meg a konyhai eszközök hatékony csomagolását, úgy könnyen káoszba fulladhat a költözés.

A cikkünkben azonban lépésről lépésre megmutatjuk, hogyan tudod mindezt profi módon kivitelezni anélkül, hogy a csomagolás végére kihulljon a hajad.

Nézzük is meg!

1. Organizálj és szortírozz

A többi helyiséghez hasonlóan először a konyhát is érdemes átnézni, és kiválogatni az összes olyan tárgyat, amire már nem lesz szükséged az új otthonodban.

Végre itt a lehetőség, hogy az ajándékba kapott, csúnyácska fűszertartókat elajándékozd, a már nem működő konyhai elektronikai eszközöktől pedig érzékeny búcsút vegyél.

Ugyancsak érdemes kidobni a lejárt szavatosságú fűszereket (ezekből is össze szokott gyűlni jópár) leveskockákat és a kopott tartódobozokat.

Próbáld meg kizárni az érzelmeidet és logikusan gondolkodni, amikor egy-egy eszköz láttán elérzékenyülsz. Hányszor vetted elő az elmúlt egy évben? Tényleg használni fogod az új otthonodban vagy csak porfogó lesz?

Ami jó állapotban van, de nem veszed hasznát, szintén érdemes elajándékozni, esetleg feltenni valamelyik aukciós oldalra, marketplace-re. Így egy kis plusz bevételre is szert tehetsz, és egyúttal megszabadulsz egy felesleges holmitól.

Dobozok a konyha összecsomagoláshoz

2. Gyűjtsd össze a csomagolóanyagokat

Ide bizony több különböző méretű, strapabíró dobozra lesz szükség, valamint sok-sok papírra, pukkanós fóliára és filcre is.

Jó, ha beszerzel néhány keményebb kartonlapot is, hogy a nehezebb edényeket, tálakat el tudd választani egymástól.

A konyha csomagolásánál ökölszabály, hogy mindig több dobozra van szükség, mint ahogyan azt az ember gondolja.

3. Az alapvető dolgokat hagyd elől

Ne akard az egész konyhát összepakolni, hiszen baromi kellemetlen, ha az esti vacsora előtt döbbensz rá, hogy nem hagytál elől kést és villát.

Érdemes mindenkinek egy-egy evőeszközt hagyni, egy-egy tányért (egy kisebbet és egy nagyobbat), egy-egy csészét, poharat, valamint egy lábast, és az utolsó napokban maximum egytál ételeket főzni.

Mindenképpen hagyj kint egy konyharuhát, valamint mosogatószert és szivacsot.

Ha minden reggel isztok egy kávét, akkor a kávéfőzőt szintén ne felejtsétek el kint hagyni.

Ezeket mind külön-külön is bepakolhatod egy csomagba a költözés napján.

A konyha gyors összecsomagolása a költözéshez

4. Kezdd el valahol

A szortírozás tehát az első lépést. Ha azzal megvagy, akkor pedig el kell kezdened pakolni. Mindig szisztematikusan haladj előre az időben: azokat az eszközöket, illetve dísztányérokat pakold el először, amelyeket ritkán használsz.

Ezután jöhetnek a boros poharak, a robotgépek, a tepsik, az étkészlet majd szépen minden sorban.

És hogy mihez mire lesz szükséged? Nézzük meg őket sorban.

Edények és serpenyők esetében

Használj egy nagy vagy közepes méretű dobozt, és pakold egymásra az edényeket és serpenyőket úgy, hogy a kisebbek menjenek a nagyobba. Közéjük mindenképp tegyél csomagolópapírt, hogy ne karcolódjanak meg.

Jó ötlet, ha konyharuhával támasztod ki őket, így egyrészt a ruhát is elpakolod; másrészt pedig kellő stabilitást adsz az edényeknek, így utazás közben sem mozdulnak majd el.

Poharak és borospoharak esetében

Itt a legjobb megoldás, ha olyan speciális elválasztókat, kartonokat használsz, amelyek illeszkednek a szabvány dobozokhoz. Ne rakj semmit az üvegek tetejére, és hiába vannak dobozban, mindenképp béleld ki őket buborékos fóliával, valamint ha maradt, akkor extra konyharuhát is tehetsz a dobozba.

Tányérok és tálak esetében

A tányérokat és tálakat a legjobb, ha egész egyszerűen egymásra rakod úgy, hogy közéjük csomagoló-, vagy újságpapírt raksz.

Érdemes ezeket egyébként befóliázni, hogy együtt tartsd a tányérokat és ne mozogjanak túlságosan, sőt ha biztosra akarsz menni, akkor tegyél bele buborékos fóliát.

Tálaló-és evőeszközök esetén

Az evőeszközöket a legegyszerűbben úgy tudod elcsomagolni, ha összetekered őket egy fóliával és összegumizod őket.

Ezek tetejére pedig nyugodtan ráteheted a tálaló eszközöket is.

Kések

A késeket tekerd csomagolópapírba, majd konyharuhába és az egészet gumizd össze. A késeket az oldalukra fordítva csomagold el – soha ne felfelé nézzen az élük.

Élelmiszerek esetében

Először a fűszereket kezdd el csomagolni: rakd őket kis dobozba, a fűszertartókat pedig gondosan tekerd körbe csomagolópapírral.

Szabadulj meg mindentől, ami lejárt, és ha vannak olyan termékek, amelyek még nincsenek felbontva vagy lejártak, de már nem kellenek, tedd őket egy dobozba, és add oda valakinek.

A hűtőszekrényből és éléskamrából származó romlandó élelmiszerek szállításához pedig használj hűtőtáskát.

A készülékek

Az a legjobb, ha megvan a készülékek eredeti doboza, és abba vissza is tudod pakolni őket. Amennyiben nincs persze az sem baj: a kisgépeket a lehető legkisebb dobozba csomagold és minden esetben használj csomagolópapírt, hogy kitöltse a dobozban lévő réseket.

A hűtőt már érdemes 2 nappal előtte kiolvasztani és kipucolni, a konnektort felragasztani a gép oldalára, az ajtót pedig szintén leragasztani, hogy pakolás közben ne nyíljon ki.

A cipeléshez célszerű molnárszekeret használni vagy ha nincs kéznél, akkor rögzíthető gurtnit, így biztosan nem ejtitek le költözés közben.

A mosogatógépet szintén érdemes már egy nappal a költözés előtt lecsatlakoztatni a hálózatról, elfolyatni a felesleges vizet és kipucolni a készüléket.

Minden más

Az olyan egyéb tárgyakat, min például keverőtálakat, szakácskönyveket, sütőlapokat, sütőkesztyűket és tároló edényeket – ugyanúgy, kell becsomagolni, ahogy bármi mást. Ügyelj arra, hogy a doboz ne legyen túl nehéz és megfelelően ragaszd le a doboz alját, nehogy szétnyíljon.

Fontos tipp: minden dobozra tételesen írd rá filctollal, hogy mi található benne, ez a későbbiekben nagyon sokat segít majd a kipakolásnál.

A konyha összepakolása rendkívül időigényes, ezért érdemes minél előbb elkezdeni, és rászánni néhány napot. Ha pedig segítségre van szükséged a költöztetés során, akkor bízd a profikra.

Tetszett a cikk? Akkor olvasd el a kipakolás a költözés után című blogbejegyzésünket is.

Scroll to Top