Hogyan védd meg a falat a sérüléstől költözésnél?

A költözés során számtalan veszély leselkedik ránk: eleshetünk, leejthetjük a csomagokat, ráejthetjük a bútorokat a lábunkra és még sorolhatnánk.

Van azonban, ami ezek közül megelőzhető: ilyen többek között a fal leverése is. A bútorok mozgatása és a nagy pakolászás közben könnyedén elfeledkezhetünk róla, utána pedig foghatjuk a fejünket, hogyan is tudnánk orvosolni a problémát.

Épp ezért, hogy ne kelljen glettet és festéket ragadnod, a legjobb választás a megelőzés. Mutatjuk is, hogyan!

#1 Mérés-szerelés és az „útvonalterv”

Ezzel ugyan ráérsz, viszont a költözés előtt 2-3 nappal érdemes végigjárni az útvonalakat, méricskélni, és megtervezni, mit hogyan tudsz kivinni.

Nagyon sok olyan esettel találkoztunk, amikor egy régi, lapraszerelt bútor volt a szobában, és meglepetésre nem fért ki az ajtókereten. Ilyenkor pedig a gyors kapkodás a szerszámok után, hogy szét tudjuk szerelni a bútort, teljesen romba döntheti az ütemtervet, és feleslegesen fokozza a stresszt.

Tehát azt ajánljuk, hogy minden bútort mérj le, hogy kifér-e valamelyik nyílászárón, ha pedig nem, még a költözést megelőző napokban szereld szét.

Ezenkívül a másik fontos dolog, amire érdemes odafigyelni, hogy lesz-e elég hely forgolódni az adott bútorral vagy a csomagokkal. A legtöbb esetben ugyanis pont ezeken a helyeken verődik le a fal, egy-egy hirtelen fordulás során.

Ha adott esetben a csomagok sok helyet foglalnak, alakíts ki folyosókat, az ajtóknál pedig hagyj elegendő helyet, hogy lehessen fordulni a bútorokkal.

A folyosókat pedig teljesen akadálymentessé kell tenni: nemcsak a lakáson belül, de kívül is. Ha az útban vannak növények, először azokat kell bepakolni a költöztető furgonba, majd a cipőket és a többi.

#2 Hívj segítséget

Amennyiben „házilag” szeretnéd megoldani a költözést, vagyis nem akarsz költöztetőket igénybe venni, úgy gondoskodj róla, hogy legyen elég barát, rokon, aki segít a költözésben.

Amit két képzett költöztető el tud cipelni, ahhoz nagyjából dupla annyi ember kell, így érdemes számolnod. Jellemzően a nehezebb bútorok mozgatása közben történnek a fallal kapcsolatos balesetek, így figyelj oda arra, hogy mind a négy oldalon legyen, aki fogja a darabot. Ha kevés helyetek van (és nem tudtok egyszerre négyen fordulni), használjatok gurtnit.

Falak védelme költözésnél

#3 Védd a bútorokat, hogy óvd a falakat

Szintén jó ötlet lehet, ha a bútorokat letakarod fóliával vagy egész egyszerűen néhány lepedővel. Figyelj arra, hogy a lepedő a sarkokat is befedje. A bútor oldalához odaragaszthatsz néhány erősebb kartont vagy buborékfóliát, amivel egyrészt a bútort, másrészt a falat is véded.

#4 A megfelelő öltözék is megvédheti a falakat, mutatjuk hogyan

Persze alap, hogy a költözés alatt olyan ruhákat kell viselni, amiket nem féltesz és kényelmesek. Érdemes rá odafigyelni, hogy a nadrág ne legyen túl bő, mert adott esetben beleakadhat valamibe, ami balesetet okozhat.

Érdemes csúszásgátló talppal ellátott, acélbetétes munkavédelmi cipőt viselni, hiszen ez egyrészt megvédi a lábadat a rá eső bútortól, másrészt pedig nem fogsz elcsúszni cipekedés közben.

A hirtelen elcsúszásoktól is sérülhet ugyanis a fal (hogy a bútorról már ne is beszéljünk), így erre is kellő figyelmet kell fordítani.

Egy tapadókorongokkal ellátott kesztyű szintén nem rossz ötlet, hiszen az izzadt kézben könnyebben megcsúszik a bútor.

A gyűrűket, karkötőket szintén érdemes levenni, mert ezekkel is könnyedén megkarcolhatod a falat, ami nyomot hagy rajta. Ráadásul a bútorcipelés közben a gyűrűk deformálódhatnak, a karkötők pedig beleakadhatnak valamibe, amik szintén balesetet okozhatnak.

#5 A falak védelme

A lépcsőházakban található szűk folyosókon érdemes kartonpapírt ragasztani a falra, hiszen ha leütöd a vakolatot, vagy nyomot hagysz rajta, akkor a házmester jogosan számon kérheti rajtad.

A legegyszerűbb az, ha a házmesterrel egyezteted a költözést és biztosítod arról, hogy a folyosókon lévő falakra is vigyázni fogsz a nagy cipekedés közepette.

#6 Használj molnárkocsit

A mosogatógéphez, mosógéphez és a hűtőhöz is jó választás lehet egy molnárkocsi használata. Ennek a szuper kis eszköznek a segítségével egyszerűbben navigálhatsz a szűk folyosókon és sokkal könnyebb elcipelni a nehezebb holmikat is. Így ahelyett, hogy arra összpontosítanál, hogy ne ejtsd le a bútort vagy elektronikai cikket, figyelhetsz a falakra is.

A molnárkocsik mellett vannak kifejezetten bútorszállításra alkalmas kocsik is. Ezek négykerekűek, egy masszív fém vagy fa lappal, amelyek elbírnak akár 150-200 kg-os bútorokat is. Érdemes bérelni vagy vásárolni ilyet a költözés idejére, hiszen csak néhány ezer forintba kerül, mégis nagyon sokat segít, ha a pakolást házon belül kívánjátok megoldani.

Profi költöztetők

#7 Profi költöztetőkkel mégiscsak könnyebb

Ahogy feljebb is láthattad, nagyon oda kell figyelni arra, hogy megtedd a megfelelő óvintézkedéseket a falak védelme érdekében.

Profi költöztetőkkel azonban mégiscsak könnyebb, hiszen kollégáink több éves tapasztalattal rendelkeznek a bútorok és egyéb tárgyak mozgatásában úgy, hogy közben a falak, és az ajtókeretek is épsében maradnak.

Amennyiben szükséged van segítségre, bátran vedd fel velünk a kapcsolatot, mi pedig néhány kérdést követően konkrét árajánlatot küldünk a költözés költségeiről.

Scroll to Top